Zbritje!

CASIO GA-810MMA-1AER

130.00 104.00

Ora Casio G-Shock GA-810MMA-1AER është një orë sportive për meshkujt.

Features:

Ka një ndriqim shumë të mire.

Duke shtypur një buton, mbrendësia ndriqohet.

Shockproof .

Ora është anti-shock që mbrohet nga goditjet dhe dridhjet.

Zona e dytë kohore .

Ora ju lejon të vendosni dhe të shfaqni një zonë të dytë kohore. Ideale për ata qe bëjnë thirrje interkontinentale.

Stopwatch – 1/100 sec- 24 orë.

Lap Memory 120

Ështe e mundur te memorizoni kohen e pushimit , xhirot si dhe ato të pjesshmet se bashku me datën dhe ti shfaqni ato me vonë.

Secila hyrje përbëhet nga data,koha e ndalimit,koha e xhiros dhe koha e ndërmjetme.

Memorja mundë të përmbajë deri në 120 regjistrime.

Disa modele gjithashtu munde te ruajne distancen e udhëtimit si dhe kaloritë.

Kohëmatësi 1/1 sek – 100 min.

Kohëmatësi I numërimit të valëve lëshon një sinjal akustik ne fund te nje kohe te paracaktuar.

Ora mund te matet deri ne 100 minuta ne sekonda.

 

5 Alarme Ditore.

Alarmi I perditshem kujton ngjarjet qe perseriten cdo dite duke emetuar nje sinjal akustikn ne kohen e caktuar.Ky model eshte i pajisur me 5 alarme te pavarura per te kujtuar ne menyre te personalizuar kohen qe ju e caktoni.

 

Aktivizo/Deaktivizo zerin e celesave.

Me nje buton te veqante mund te caktivizoni tingujt e teksteve. Pas caktivizimit,sinjali akustik nuk leshohet kur kalon nga nje funksion ne tjetrin.Alarmet e vendosura ose kohematesi mbeten active edhe pas caktivizimit te zerit.

Forma 12/24 ore .

Koha mund te shfaqet ne 12 ose 24 ore.

 

Xham mineral.

Xham mineral, I forte dhe me rezistenc ndaj gervishtjeve,mbron shikimin nga demtimet e shemtuara.

 

Rezistenca ndaj ujit.

Perfekt per zhytje te lire , note etj.

Ora eshte rezistente deri ne 200metra.

Out of stock

TRANSPORTI BRENDA 48 ORËVE

DISTRIBUTOR I AUTORIZUAR

Description

Brendi Casio
Gjinia Meshkuj
Analoge/Digjitale Kombinim
Thellësia 16mm
Diametri 49mm
Ngjyra e mbrendësisë E Zezë
Materiali i rripit  Resin
Ngjyra e rripit E Zezë
Data Po
Alarm Po
Perpetual Calendar Po
Backlight Po
Xhami Mineral
Rezistenca ndaj ujit 200m
Garancion 2 vite
PARTNERËT TANË
ias logo white

Rrjetet tona sociale

info@ias-ks.com

REGJISTROHUNI DHE PËRFITONI KUPONIN ME ZBRITJE DERI NË 50%